logo
telefon

OFERTA
POKAZY
POKAZY

Nasza oferta skierowana jest do przedszkoli, szkół podstawowych, ośrodków kultury a także osób prywatnych.

Działamy na terenie województwa opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Przeprowadzamy warsztaty rozrywkowo- edukacyjne o tematyce przyrodniczej z wykorzystaniem zwierząt towarzyszących i egzotycznych.
Mają one na celu wzbudzenie świadomości proekologicznej poprzez ciekawe opowiadania o biotopach i zwyczajach zwierząt, także takich, które możemy spotkać w naszym codziennym życiu.

Kontakt ze zwierzętami to świetny sposób na zaszczepienie u dzieci miłości do przyrody.
Poprawia działanie układu odpornościowego, a także stan zdrowia psychicznego.
Pobudza wyobraźnię, uwrażliwia na potrzeby zwierząt, zapobiega niszczeniu ich środowisk naturalnych, porzucaniu i uprzedmiotowianiu ich, oraz uczy obchodzenia się z rozmaitymi gatunkami zwierząt.
Pod wpływem takiego kontaktu stajemy się spokojniejsi i bardziej otwarci na otoczenie.

Coraz mniej dzieci posiada w domu zwierzęta. Związane to jest z kosztami i czasem, którego nam wszystkim ostatnio brakuje.
Dzięki naszym pokazom dzieci mają możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami, których nie spotkają gdzie indziej. Możliwość zobaczenia, dotknięcia przeróżnych gatunków posiadających futro, kolce czy łuski zapobiega powstawaniu fobii, co wpływa dodatkowo na rozwój emocjonalny i ułatwia egzystencję w życiu codziennym. Takich pozytywnych emocji i radości nie dadzą „suche” informacje z książki.

Fobie wywoływane są przez pewne sytuacje lub obiekty zewnętrzne wobec osoby przeżywającej lęk, które w rzeczywistości nie są niebezpieczne.
Fobia może być nabyta poprzez 'warunkowanie Pawłowa'- gdy dana osoba kojarzy obiekt wywołujący lęk z niebezpieczeństwem. Na przykład, jako dziecko była straszona pająkami lub widziała paniczne reakcje swoich rodziców na przebiegającego pająka.

Zajęcia mają na celu stworzenie pozytywnego kontaktu pomiędzy najmłodszymi a zwierzętami, poprzez zabawę nadzorowaną przez prowadzącego.
Warsztaty są prowadzone przez hodowców zwierząt, wieloletnich pasjonatów przyrody. Potrafią Oni w zajmujący sposób przedstawić ciekawostki z życia poszczególnych gatunków.
Zajęcia nie mają powtarzalnego charakteru, ponieważ to placówka wybiera formę spotkania a także gatunki zwierząt, z którymi przyjedziemy.
Spotkania ponadto są dopasowywane do danej grupy i jej wymagań.
Charakter warsztatowy sugeruje małą liczebność w grupie.
(W przedszkolach- 1 grupa, w szkołach- 1 klasa)

Zajęcia oparte są na zooterapii, noszą fachowe nazwy
Animal Assisted Activities (AAA) i Animal Assisted Education (AAE),
czyli metoda wspomagania edukacji przy udziale odpowiednio przygotowanych zwierząt.
Zajęcia takie są popularne na zachodzie Europy i w USA. W Polsce są metodą nowatorską i wciąż nie docenianą w pełni. Jednak cieszą się już coraz większym powodzeniem.
Na pokazie poziom merytoryczny dostosowany jest do wieku dzieci i tematyki danego spotkania.
Zwierzęta do pokazu wybiera Klient
W jednym pokazie bierze udział ok 5 gatunków.