logo
telefon
Witamy serdecznie na naszej stronie.

Jesteśmy parą, które połączyła między innymi miłość do zwierząt. Już od najmłodszych lat oboje interesowaliśmy się zwierzętami. Fascynowały nas ślimaki wychodzące po deszczu, pająki robiące pajęczyny, dosłownie każde zwierzę wydawało nam się wspaniałe. Szybko zrodziła się chęć posiadania zwierzątka w domu i opiekowania się nim. Tak w naszych domach zagościły pierwsze chomiki, króliki, rybki. Pojawiły się także gatunki egzotyczne takie jak modliszka, żółw lądowy. Z czasem zwierzęta stały się naszą życiową pasją i jednocześnie sposobem na życie.

Wraz z wiekiem rosła także chęć poszerzania wiedzy na temat zwierząt, oraz procesów zachodzących w przyrodzie. Szkoły średnie z biologicznym kierunkiem, studia zootechniczne, praktyki we wrocławskim ZOO, praca w zoologicznych sklepach - wszystkie te doświadczenia pozwoliły nam na zgłębianie naszej pasji.

Wieloletni kontakt ze zwierzętami wyczulił nas na takie aspekty jak: dobrostan, profilaktyka weterynaryjna i żywienie dostosowane do potrzeb poszczególnych osobników. Dzięki temu wszyscy nasi podopieczni czują się znakomicie i są w dobrej kondycji. Dziś jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami prawie trzydziestu gatunków zwierząt i nie wyobrażamy sobie innego życia.

Nasze zwierzęta fascynują także naszych znajomych i ich dzieci. Często zdumiewa ich fakt, że np. wąż wcale nie jest oślizgły a jeża można wziąć na ręce i nie zostać pokłutym. Wielokrotnie obserwujemy uśmiech wywołany łaskotaniem jaszczurki przechadzającej się po ramieniu, czy rozbrajające komentarze znajomych dzieci jak np. wołanie „Mamo, nie bój się to tylko szczur”. Opowiadania o ich zwyczajach, warunkach w jakich żyją czasem zajmuje nam całe godziny.

Tak narodził się pomysł prowadzenia pokazów zwierząt dla dzieci. Uznaliśmy, że to wspaniały sposób zaszczepiania miłości do zwierząt i wrażliwości na ich potrzeby. Dodatkowo, taki kontakt z różnymi gatunkami zwierząt bardzo skutecznie zapobiega powstawaniu fobii, czyli nieuzasadnionych lęków. Fobie takie są nabyte np. poprzez straszenie dziecka pająkiem, obserwacja nerwowej reakcji rodzica na przebiegającą mysz itp. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami uczy łagodności, empatii, szacunku do natury, ułatwia późniejsze życie w społeczeństwie, daje wiele radości starszym jak i tym najmłodszym.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną, do kontaktu z nami oraz skorzystania z naszych wyjątkowych pokazów.